09366206052 📞    info@kevinyar.ir 📧

سخنان تاثیرگذار مهاتما گاندی

در این مطلب اشاره ای به سخنان تاثیرگذار مهاتما گاندی کرده ایم که  قطعا این جملات و این نکات می تواند ذهنیت خوبی به شما از زندگی و مسیر رشد و موفقیت بدهد، پس این مطلب را کامل بخوانید.

سخنان مهاتما گاندی

سخنان خود را مثبت نگه دارید، زیرا تبدیل به اخلاقیات شما خواهند شد.

اخلاقیات خود را مثبت نگه دارید، زیرا تبدیل به عادات شما خواهند شد.

عادات خود را مثبت نگه دارید، زیرا تبدیل به ارزش های شما خواهند شد.

ارزش های خود را مثبت نگه دارید، زیرا تبدیل به سرنوشت شما خواهند شد.

#گاندی

رهبری بزرگ، سخنوری تاثیرگذار و راستگو، صلح طلب و نمونه ای کامل از تفکر و زندگی متعالی؛ این ها فقط بخشی از چیز هایی هستند که وقتی درباره ماهاتما گاندی فکر میکنیم به ذهن ما خطور میکند.

او که در ابتدا یک وکیل بود، پیشه امن و موفق خود را رها کرد تا به دنبال کردن رویا های خویش یپردازد. رویای او هندوستانی مستقل و آزادی و صلح برای همه مردم بود. شجاعت و عزم راسخی که گاندی در راه رسیدن به آرزو های خود به جهان نشان داد و بسیاری از مردم با آن همراهی کردند، او را به منبع الهامی برای جهانیان تبدیل کرد. سلاح مدنظر گاندی برای دستیابی به اهداف خویش بجای زور و خشونت، عشق بی حد ومرز بود. بسیاری  از رهبران بزرگ و پادشاهان برای آزادی عده ای محدود مبارزه کرده بودند. کار اصلی  آن ها معمولا جنگ و خون ریزی بود. ولی گاندی نشان داد که آزادی حقی برای همه است و میتوان بدون خشونت یا ترس افکندن، آن را به دست آورد.

این مطلب را نیز بخوانید: عادت افراد موفق

گاندی بدون استفاده از حتی یک سلاح جنگی یا تفکر قدرت طلبانه، تبدیل به یکی از قدرتمند ترین رهبرانی شد که جهان تاکنون به خود دیده است.

به راستی راز موفقیت او در چه چیزی بود؟

  بسیاری بر این باورند که زندگی به دور از اضطراب به او قدرت و توانایی میداد. گاندی به دعا کردن و تعمق در نوبت های چندین ساعته مشهور بود. به علاوه، با وجود موقعیت قدرمندی که در میان مردم داشت، به زندگی ساده و پیش و پا افتاده ای قناعت کرده بود.

همین زندگی بی نهایت ساده بود که او را از استرس ها و حواس پرتی هایی که بیشتر ما را به خود مشغول ساخته اند، در امان نگه میداشت.

این روش زندگی به او اجازه میداد با قدرت بیشتری بر روی اهداف و علایق خود تمرکز کند. همه  ما میتوانیم از زندگی ماهاتما گاندی درس هایی را بیاموزیم. در ادامه به برخی از نکات کلیدی زندگی او میپردازیم:

حقیقت پیروز است

  گاندی با وجود سختی هایی که در راه دستیابی به حقیقت تحمل میکرد، میدانست که در پایان همیشه راستی پیروز خواهد شد. بنابراین اهمیتی ندارد  که در آغاز، کار چقدر سخت به نظر می آید، هنگامی که شما بیاموزید که با خود و دیگران صادق باشید، همیشه میتوانید به سمت موفقیت حرکت کنید.

صادق بون با خویشتن نشان دهنده عشق به خود است و صادق بودن با دیگران  کاری بسیار مثبت  ومفید است. اگر صادق نباشید، ممکن است اشتباهات و مسائل مختلفی به  وقوع بپیوندند. راستگویی یکی از کلید های موفیت است، زیرا به دیگران کمک میکند که به شما احترام بگذارند و نیز بتوانند به شما اعتماد کنند و در همان حال شما میتوانید بیشتر و بیشتر درباره خود در راهی که در پیش رو دارید بیاموزید.

سادگی حسن است

  زندگی ساده گاندی به خوبی نشان دهنده ی سادگی افکار و آرزو های او از مفهوم آزادی است. همانند گاندی، هنگامی که می آموزیم که از تکاپو کردن برای چیز های کوچک و کم ارزش دست برداریم و بجای آن انرژی و توان خود را بر یک سری اهداف منتخبی که برای ما بیشترین ارزش را دارند صرف کنیم، زندگی شاد تر و موفقیت آمیزتری را تجربه خواهیم کرد.

گاهی اوقات فکر خود را مشغول موضوعات و مسائل بی ارزش میکنیم؛ موضوعاتی که حتی ممکن است در مدت زمان ده سال هم اهمیتی برای ما پیدا نکنند. اگر بتوانید بیشتر و بیشتر خود را شبیه گاندی کنید و به این درک خاص برسید که نیاز نیست انرژی و توان خود را بر تمام مسائل کوچک و کم اهمیت صرف کنید، دستیابی به یک زندگی مفید و رها از فشار و اضطراب آسان تر خواهد شد.

نوآوری رمز است

  هنگامی که گاندی میخواست نظر خود را به گوش دیگران برساند، به چیزی فراتر از تسلیحات جنگی نیاز داشت، چیزی که واقعا جهان را به ایستادن و گوش دادن وادار کند، در نتیجه دست به خلاقیت زد و از صلح به عنوان روش خود برای رسیدن به آزادی استفاده کرد. در ماه مارس 1930 وی به صورت موفقیت آمیزی راهپیمایی مشهور نمک[1] را به اجرا در آورد. این اولین باری بود که یک رهبر با نشان دادن چنین خلاقیت و نوآری سعی در بهبود وضعیت مردم داشت.

هنر یادگیری مادام العمر

گاندی  یکی از خردمند ترین و متفکرترین افراد زمانه ی خویش بود. او شدیدا معتقد بود که یادگیری مادام العمر باعث توانمندی و قدرتمندی میشود.  به همان اندازه که گاندی همیشه به یاد سرزمین و مردم خویش بود، بصورت پیوسته در حال یادگرفتن بود تا بتواند هندوستانی قدرتمند و شایسته به وجود آورد.

فداکاری گاندی

گاندی هیچ گاه از فداکاری کردن فرار نکرد؛ در حقیقت در تمام طول زندگی او روحی از فداکاری جاری بود. وی زندگی قبلی خود به عنوان یک وکیل موفق را بخاطر عشق به هند و مردم آن ترک کرد. گاندی همچنین امنیت و ثروتی که با آن به همراه می آمد را رها کرد تا خود را در معرض چالش ها و سختی های گوناگون قرار دهد. حتی بعد از این که رویای او یعنی هندوستان آزاد و مستقل به واقعیت پیوست، وی مناصب قدرت را فدا کرد تا به زندگی ساده و آرام خود ادامه دهد.  از فداکاری های  گاندی میتوان آموخت که وقتی چیز هایی را بخاطر عشق و کرامت به دیگر انسان ها فدا میکنیم، میتوانیم به بسیاری از اهداف با ارزش تر دیگر دست پیدا کنیم.

بگذاریم زندگی گاندی بزرگ درسی برای همه ی ما باشد؛ از چیز هایی که او به ما آموخت نه تنها در راه انسانی بهتر شدن، بلکه در مشارکت کردن در ساخت دنیایی بهتر برای همه استفاده کنیم.

[1] راهپیمایی نمک یا ساتیاگراهای نمک بخش تاثیرگذاری از جنبش استقلال هند بود که در ماه مارس 1930 با رژه دندی آغاز شد و مصداقی از مقاومت بدون خشونت در برابر انحصارطلبی بریتانیا برای تولید نمک در هند بریتانیایی بود.

منبع: thelawofattraction

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سایر صفحات سایت

در این قسمت می توانید به صفحات مهم دیگر سایت دسترسی داشته باشید.

اطلاعات تماس

  • شماره تماس: 09366206052
  • ایمیل: info@kevinyar.ir
  • آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان مرکزی، ساختمان مرکزی، پلاک 7
  • توجه: در صورتی که برای دریافت پاسخ عجله ای ندارید، لطفا از قسمت نظرات سایت استفاده کنید.

با خیال راحت خرید کنید

پرداخت آسان

تمامی حقوق از جمله قالب، محتوای سایت، محصولات و… برای سایت کوین یار محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد