09366206052 📞    info@kevinyar.ir 📧

چگونه خود را در اولویت قرار دهیم؟

آیا تصمیم‌گیری و ایجاد تغییر در زندگی بدون جلب رضایت اطرافیان، برایتان مشکل است؟ اگر پاسختان مثبت است، شما تنها نیستید، با این مطلب از سایت کوین یار همراه باشید.

چگونه خود را در اولویت قرار دهیم؟

بعنوان یک جامعه، ما بیش از حد ذهنمان را درگیر قضاوت و نظر دیگران کرده‌ایم. شاید، نیاز همیشگی ما به تایید و نیاز به «متناسب بودن»، بخش بزرگی از آنچه ما را انسان می‌کند است. بهرحال، این نیاز به «متناسب بودن» است که به ما در زنده ماندن و تکامل به عنوان یک گونه کمک کرده است. چه وقت می‌فهمیم که باید خطی کشیده و بجای زندگی برای خوشنودی دیگران برای خوشنودی خودمان زندگی کنیم؟ چه وقت زمان آن می‌رسد که بگوییم دیگر کافی است؟

خیلی اوقات ما اجازه می‌دهیم ترس از آنچه دیگران درباره ما فکر می‌کنند بر زندگی ما مسلط شود؛ و این مساله مانع از تحقق جاه طلبی هایمان، نشان دادن خودِ واقعیمان یا حتی آشکار کردن خویشتن واقعی ما می‌شود.

ما به نظرات دیگران یعنی دوستان، خانواده، همکاران یا حتی غریبه‌های کاملاً بیگانه اجازه می‌دهیم جهت زندگی ما را تغییر دهند. بعضی از این افراد در زندگیمان شاید نقش مهمی داشته باشند یا عمیقا نگران و مراقبتان باشند، اما از خود بپرسید: آیا هیچکدام از آن‌ها شما را بهتر از خودتان می‌شناسند؟

داشتن حمایت افرادی‌که اطرافمان هستند که ما را برای آنچه هستیم و آنچه می‌توانیم انجام دهیم دوست دارند، احساس بسیار لذت‌بخشی است.

هرچند، داشتن حمایت دیگران در همه نظرات و انتخاب‌های شما به هیچ وجه برای خوشبختی شما ضروری نیست. شما به تایید یا تصدیق هیچ‌کس نیاز ندارید. شما به اندازه کافی خوب هستید.

وقتی زمان ایجاد تغییر در زندگیتان فرا رسید، این را به یاد داشته باشید: این زندگی و خوشنودی شماست که شما مسئول آن هستید. بنابراین، تنها ایده و نظر خودتان است که اهمیت دارد.

چرا نظر خودتان از همه مهم‌تر است

با سه دلیل ساده این موضوع را شفاف تر می کنیم:

  1. هیچ‌کس شما را بهتر از خودتان نمی‌شناسد

وقتی تلاش می‌کنیم تغییری مثبت در زندگیمان ایجاد کنیم، همان‌هایی که بیشتر به ما اهمیت می‌دهند خودشان بیشترین مشکل را برای ما ایجاد می‌کنند. از خانواده تا دوستانتان، افراد بسیار زیادی هستند که مدعی هستند شما را بهتر از خودتان می‌شناسند.

گاهی، موافقت با افرادیکه ما به قیمت تغییر نظراتمان به آن‌ها اهمیت می‌دهیم بنظر می‌رسد بهترین و آسان‌ترین راه باشد. که اگر چنین می‌کنید، تنها خودتان را برای بدبختی‌های آینده آماده کرده‌اید.

اگر این افراد شما را «می‌شناختند» می‌دانستند که شما، نه آن‌ها، می‌دانید چه چیزی برای زندگیتان بهتر است. بنابراین، اگر متوجه شدید افرادی که شما را دوست دارند نمی‌توانند تنهایتان بگذارند تا تصمیمتان را بگیرید، بنابراین باید به قدری قوی باشید که ابتکار عمل را بدست گیرید. مودبانه نظراتشان را رد کنید. آن‌ها برای شما و اهدافتان اهمیتی ندارند. بنابراین، فراست و بینش خود را دنبال کنید. به عقاید و فعالیت‌های خود ایمان داشته‌باشید. شما می‌دانید چه چیزی برایتان بهتر است، و آنرا دنبال کنید تا بدستش بیاورید.

  1. دیگران بر اساس ناامنی‌ها و ترس‌های خود شما را قضاوت می‌کنند.

وقتی افراد دیگر درباره ما قضاوت می‌کنند یا سعی دارند نظرات خود را به ما تحمیل کنند، این‌ها معمولاً بازتاب ناامنی‌های خودشان است.

بسیاری از افراد از اینکه از دایره امن خود خارج شوند می‌ترسند، بنابراین وقتی می‌بینند فردی دیگر این‌کار را می‌کند آن را ناراحت کننده می‌بینند چرا که باید توقف کنند و نگاهی به زندگی خودشان بیندازند. یک مثال قابل فهم در این باره در مقیاسی کوچک می‌تواند این باشد؛ شما با دوستانتان برای صرف شام بیرون رفته‌اید و آن‌ها شما را برای انتخاب معقولتان معذب می‌کنند، و با کنایه از شما می‌خواهند مقداری از چیپس سیب‌زمینیتان را با آن‌ها تقسیم کنید. این یک مثال ساده و پیش پا افتاده است، اما این نشان می‌دهد که دیگران برای تایید و حمایت از تصمیمات ما برای تغییر حتی در کوچکترین زمینه‌های زندگی چقدر مشکل دارند.

بنابراین، مراقب نظراتی که ناشی از ترس‌های دیگران است باشید. آن‌ها منافع شما را نمی‌خواهند و باید نادیده گرفته شوند.

  1. زندگی شما، قواعد شماست

توجه و درک نظرات دیگران اهمیت دارد؛ اما نه بیشتر از نظرات خودتان! این زندگی و خوشنودی شماست که در خطر است، نه کسی دیگر.

افراد پیرامونتان شاید نظرات و انتخاب‌های شما را قضاوت و رد کنند، اما در انتها، هر شخص مسئول شادی و خوشبختی خود است.

زمانی‌که می‌خواهید تصمیماتی بگیرید یا تغییراتی در زندگی خود اعمال کنید، به غرایز حریصانه خود گوش دهید. این زندگی و خوشنودی شماست که درحالت تعادل مانده، بنابراین تنها ایده و نظری که باید به آن توجه کنید نظر و ایده خودتان است.

فعالیت‌ها و اقدامات خودتان را با خودتان هماهنگ کنید. زندگیتان را به روش خودتان پیش ببرید. تاثیرات ثانویه شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

به خودتان اعتماد کنید و بیاموزید که به رویاهایتان دست یابید…

اعتماد کردن به غرایز خود سخت است، خصوصا زمانی‌که باید تصمیمات خاصی بگیرید. با اینحال، شما بهترین دوست خود هستید و گوش دادن به خود و احساساتی که دارید بسیار مفید است.

منبع: thelawofattraction

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سایر صفحات سایت

در این قسمت می توانید به صفحات مهم دیگر سایت دسترسی داشته باشید.

اطلاعات تماس

  • شماره تماس: 09366206052
  • ایمیل: info@kevinyar.ir
  • آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان مرکزی، ساختمان مرکزی، پلاک 7
  • توجه: در صورتی که برای دریافت پاسخ عجله ای ندارید، لطفا از قسمت نظرات سایت استفاده کنید.

با خیال راحت خرید کنید

پرداخت آسان

تمامی حقوق از جمله قالب، محتوای سایت، محصولات و… برای سایت کوین یار محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد