09366206052 📞    info@kevinyar.ir 📧

تبدیل بزرگ ترین شکست به بزرگ ترین موفقیت

در این مطلب توضیح می دهیم که چگونه بزرگترین شکست خود را به بزرگترین موفقیت خود تبدیل کنیم؟ چرا دید ما نسبت به موفقت و شکست اشتباه است و چگونه آن را اصلاح کنیم؟ باید چه دیدی داشته باشیم؟ حتما این مطلب را کامل بخوانید.

چگونه بزرگترین شکست خود را به بزرگترین موفقیت خود تبدیل کنیم

«من شکست را می‌پذیرم، همه افراد گاهی شکست می‌خورند. اما من تلاش نکردن را نمی‌پذیرم.»

-مایکل جوردن

برخی از چهره‌های مشهور زمان یکبار شکست وحشتناکی را تجربه کرده‌اند، تا بعد توانسته‌اند به موفقیت‌های بی‌سابقه‌ای دست یابند.

جی.کی رولینگ، نویسنده کتاب‌های مشهور «هری پاتر» درباره شکست اطلاعات زیادی دارد. اما شکست او مربوط به قبل از نوشتن یکی از کتاب‌های پرفروش تاریخ بوده است. یک زن مطلقه، تک سرپرست و کاملا بی‌پول و فقیر، رولینگ بخش‌هایی از کتاب اولش را روی دستمال کاغذی کافه‌ای که اغلب به آنجا می‌رفت نوشت.

تجربه آلبرت انیشتین از شکست هم همینگونه بود؛ تا سن چهارسالگی نمی‌توانست صحبت کند، و تا سن هفت سالگی نمی‌توانست بخواند. معلمان و پزشکان فکر می‌کردند او معلول ذهنی است. او در بزرگسالی برنده جایزه نوبل و یکی از بزرگترین دانشمندانی که جهان تابحال به خود دیده است شد.

شما تنها کسی نیستید که طعم شکست را چشیده‌اید

شما هم می‌خواهید شانس‌هایتان به موفقیت تبدیل شود، اما موانع و شکست‌هایی را تجربه کرده‌اید که در شما سوال ایجاد می شود که آیا هیچ نکته‌ای در ادامه مسیرتان وجود دارد یا نه. هرچند، داستان شکست افرادیکه امروزه موفق شده‌اند مانند جی.کی رولینگ و انیشتین را باید گرامی داشت؛ چرا که اینها گواه بر این حقیقت است که شکست اغلب سنگی بر مسیر قدم‌های آینده ما می‌شود.

شکست نشانه اصلی موفقیت است

شکست چیزی است که همه ما باید در بعضی از دوره‌های زندگی خود تجربه کنیم، البته بعضی افراد بیشتر از بقیه این را تجربه می‌کنند.

با این حال، به جای اینکه انتخاب کنید شکست خود را بعنوان نشانه‌ای از ناتوانی یا نالایق بودن خود ببینید، آنرا همان چیزی که هست، یک نتیجه، ببینید.

هربار که کاری انجام می‌دهیم یا تصمیمی می‌گیریم، ما نتیجه‌ای تولید می‌کنیم. انتخاب با شماست که آنرا با دید مثبت ببینید یا با دید منفی، اما وقتی این نتیجه را منفی برداشت کنید این افکار و تفسیرهای شما هستند که باعث می‌شوند احساس بدی داشته باشید. هیچ چیز دیگری نیست. این نحوه انتخاب شما برای تفسیر نتیجه و نتایج کارهای خودتان است که تعیین می‌کند آیا شما به سوی موفقیت پیش می‌روید یا نه.

یک ویژگی مشترک در میان افراد موفق معمولاً این است؛ وقتی به نتیجه‌ای دست پیدا می‌کنند که به نظر دیگران شکست است، آن‌ها دچار خودکم‌بینی نمی‌شوند. و همچنین فکر نمی‌کنند این نتیجه دائمی است. در عوض، می‌بینند آن‌ها کار خود را کرده‌اند و با اینکه نتیجه همان چیزی که آن‌ها می‌خواستند نیست، این نتیجه چیزی به آن‌ها آموخته که آن‌ها را یک قدم به هدف نهاییشان نزدیک‌تر کرده است.

آن‌ها مهم ترین نکته درباره شکست را فهمیده‌اند؛ که هرچه با موانع بیشتری برخورد داشته باشیم و هرچه سخت‌تر بنظر برسد؛ به تحقق رویاهایمان نزدیک‌تر می‌شویم.

وقتی با شکست روبرو می‌شوید، این 5 گام را برداشته تا شکست را به بزرگترین موفقیت خود تبدیل کنید

  1. آنچه رخ داده را بپذیرید

وقتی فرد مستقیما با شکست مواجه می شود، تصور کردن یک «پرش» بجای «مبارزه» ذهنی بنظر می‌رسد بهتر باشد. هرچند، پنهان کردن مشکل راه جلورفتن نیست. اگر می‌خواهید از شکست‌هایتان سبقت بگیرید، و از آن‌ها برای کسب موفقیت استفاده کنید، پس باید اول با آنچه رخ داده روبرو شوید.

خواه خود را در وسط یک انحلال ببینید، که از شغلتان اخراج شدید یا نامه عدم قبول و رد شدن دریافت کنید، هرآنچه هست را بپذیرید. گم شدن در حس ترحم به خود و بیچارگی فایده‌ای ندارد، و شما را به هیچ کجا نمی‌رساند. لحظه‌ای برای آنچه از دست داده‌اید سوگواری کنید و بعد آن را بپذیرید. بخشی از سفرتان به سوی موفقیت همین است.

و این را هم فراموش نکنید، به قول کوین ترودو خیلی از اتفاق ها و مشکلاتی که در زندگی شما می افتد، مشکل نیستند! درواقع یک مسیر و یک اتفاق برای به دست آوردن خواسته جدید شما هستند که این بستگی به میزان ارتعاش شما دارد، در همین راستا می توانید مطلب افزایش ارتعاش را نیز مطالعه کنید.

2. تمرکز خود را دوباره به دست آورید

گاهی شکست‌ها و ناکامی‌های شما می‌تواند اهداف و درک ما از اینکه چه کسی هستیم را مخدوش و اشتباه کند. اجازه ندهید چنین اتفاقی رخ دهد. در عوض، به شکست‌های خود اجازه دهید نظم و ترتیب بیشتری در مورد آنچه می‌خواهید و جایی که می‌خواهید به شما بدهند.

خود را بعنوان یک فرد امتحان کنید. چقدر آن را می‌خواهید؟ با خود تکرار کنید چالش‌هایی که بر سر راهتان خواهد بود مانند قبل سخت و مشکل باقی می‌مانند. بنابراین، باید تمرکز کنید تا بهترین خود را ارائه دهید، تا بتوانید بر آن‌ها فائق آیید. یک راه عالی برای افزایش تمرکز، قطعا ریلکس شدن است که پیشنهاد می کنیم مطلبی که در این باره نوشتیم را بخوانید.

  1. از مشکلات خود درس بگیرید

بنابراین، تصمیمی می‌گیرید و نتیجه‌ای که بدنبالش بودید را بدست نمی‌آورید. خب حالا چه می‌کنید؟ شکست‌های ما می‌توانند یکی از بزرگترین فرصت‌هایمان باشند. فرصت یادگیری و پیشرفت. شما چیزی را امتحان می‌کنید و نتیجه نمی‌گیرید، ولی باید به قدری شجاع باشید که آن را بعنوان درسی باارزش بکار بندید. به اشتباهی که کردید نگاه کنید و سعی کنید دیگر چنین اشتباهی مرتکب نشوید. بعد، تصمیم بگیرید که دفعه بعد چه خواهید کرد. شاید دوباره هم شکست بخورید. و دوباره و دوباره. اما هربار درسی جدید می‌گیرید و بعنوان یک فرد به موفقیت نزدیک می‌شوید.

  1. از دیگران کمک بخواهید

غالباً گفته می‌شود که ما به اندازه افرادی که اطراف خود جمع کرده‌ایم موفق و بزرگ هستیم. بنابراین، وقتی خود را در شرایط نیاز می‌بینید، خود را با کسانیکه شما را بالا می‌کشند و حمایت می‌کنند احاظه کنید. هرکسی که تلاش می‌کند به شما بگوید تسلیم شوید، باید کنار گذاشته شود.

خانواده، دوستان، افراد موفقی که می‌شناسید. اجازه دهید با عشقی که به شما دارند و با استفاده از کلمات جادوییشان به شما کمک کنند و حمایتتان کنند. اگر به خوبی شما را بشناسند و برایتان ارزش قائل باشند، دوست دارند تحقق رویاهای شما را ببینند. پس وقتی شکست خوردید به آن‌ها بگویید، احتمالا آن‌ها می‌توانند شما را به مسیر درست برگردانند.

  1. خود را برای دور دوم آماده کنید

وقتی به خودتان اجازه دادید این چهار مرحله قبلی را پشت سر بگذارید، شما آماده هستید که گرد و غبار از دستکش‌های بوکس قدیمی زدوده و دوباره شروع کنید!

آنچه آموخته‌اید، درباره خودتان و فعالیت‌هایتان، همچنین دیگرانی که می‌شناسید را بکار بگیرید، تا دوباره به میدان مبارزه برگردید و شکستتان را شکست دهید! بگذارید دنیا ببیند که شما خروشان و آماده برگشته اید، و بعد خود را برای ضربه نهایی و موفق شدن آماده کنید.

در سفر خود هرچه بیشتر خون و عرق بریزید، موفقیتتان شیرین و شیرین‌تر خواهد بود.

هیچکس هیچوقت نمی‌گوید تنها یک شانس داریم. به رویایتان شانس دوباره بدهید(یا حتی سه باره، چهار، پنج، …) چرا که لایقش است و شما در نهایت از خودتان تشکر خواهید کرد.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سایر صفحات سایت

در این قسمت می توانید به صفحات مهم دیگر سایت دسترسی داشته باشید.

اطلاعات تماس

  • شماره تماس: 09366206052
  • ایمیل: info@kevinyar.ir
  • آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان مرکزی، ساختمان مرکزی، پلاک 7
  • توجه: در صورتی که برای دریافت پاسخ عجله ای ندارید، لطفا از قسمت نظرات سایت استفاده کنید.

با خیال راحت خرید کنید

پرداخت آسان

تمامی حقوق از جمله قالب، محتوای سایت، محصولات و… برای سایت کوین یار محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد